DERSLER

matematikozeldersi.com ders gurupları

ODTÜ Grubu Nedir?

Bu sitenin matematik kitapları yazarı Yusuf Meral’e ait olmasından ötürü site matematik üzerine inşa edilmiştir. Ancak yazarın kadim öğretmen dostları, bazı yetenekli üniversite öğrencileri ve üniversite mezunlarının bu siteye inanmış öğrencilere dersler vermesine binaen matematik, geometri, fizik, kimya, biyoloji, İngilizce, Türkçe, edebiyat, tarih, coğrafya, felsefe, bilgisayar programları eğitimi, resim, spor, müzik gibi özel ders hizmetlerinin verildiği bir yapı ortaya çıkmıştır. Bu yapı etrafına toplanan kişilerin bütününe, Yusuf Meral’in ODTÜ mezunu olmasından ötürü, “ODTÜ grubu” denilmiştir. Bu grubun herhangi bir ideolojisi yoktur. ODTÜ grubu vatanını milletini, tarihini sever, kişilerin inanç ve özgürlüklerine saygılıdır.

ODTÜ Grubu Her Türlü Konuda Özel Ders Verir

ODTÜ grubunda matematik, Türkçe, fizik, İngilizce, Arapça, Kur’an-ı Kerim, felsefe, bilgisayar gibi her dersin öğretmeni konusunda kitaplar yazacak kadar donanımlı, dershanelerde çalışmış, özel derste deneyimli kişilerdir. ODTÜ grubunun deneyim ve bilgeliğiyle yoğrulmuş özel derslerin alternatif hazırlık yöntemlerine göre daha çok etkili olduğu aşikâr. Yüzlerce öğrenciyle değil, üç beş öğrenciyle çıktığımız yolda kazanç düşük, lakin hasılat bereketlidir. Öğrenci ve velilerin mutlulukları yeter bize. Çıkmış soruları tanıtarak, nokta atışı soruları ezberleterek öğrenci yetiştirmeyi değil; sınav ve tüm hayatı boyunca bilgi tecrübemizden beslenerek düşünme yeteneği kazanmış, her türlü soruya karşı hazır öğrenci yetiştirmeyi görev bildik. Başarısız ya da tembel olarak nitelendirilen öğrencilerin bile atölyemizde işlendikten sonra iyi üniversitelere girebildiklerine çok şahit olduk.

ODTÜ Grubu’ndan Özel Ders Almanın Avantajları

Özel ders alınması, sınavlara hazırlık kargaşasında adeta bir katalizör görevi görür, normal şartlar altında elde edilebilecek başarıdan daha fazlasını elde etmeyi mümkün kılar. Özel ders alımı başlı başına başarıyı getirir kanısına kapılıp da velilerin ilgisiz kalmaları, öğrencilerin tembellik yapmaları özel derslerden hedeflenen sonucu vermeyebilir. Eğitim ciddi bir iştir. Özel ders konusunda kendimize güveniyor ve başarıyı ODTÜ grubu olarak garanti ediyoruz.

İlköğretim 6-7-8, lise 9-10-11-12. sınıflarda okuyan öğrenciler; ALES, DGS, KPSS sınavlarına hazırlananlar uzman hocalarımızdan özel ders alabilirler. Bir arabaya ya da bir eve ödediğiniz meblâğının çok azını profesyonel hocaya evladınız için verdiğinizde ona ciddi bir eğitim tecrübesini hediye edersiniz ve sizin ona vereceğiniz en kıymetli miras olacaktır.

Yusuf Meral Hoca ile Matematik Artık Çok Kolay

Yusuf Meral Hoca, 20 yıldır kitaplar yazmakta, dershanelerde çalışmış ve onlarca öğrenciye matematik özel dersleri vermiştir. Değerli hocamız matematik, geometri, akıl yürütme derslerini İstanbul il sınırlarında olmak üzere öğrencinin evinde, ofiste ya da uygun bir mekânda vermektedir. Her özel bir ders temel olarak 2 ders saati hizmetinden ibaretken. derste öğrencinin belli bir kazanıma ulaşması hedef alındığından süre aşımları için ilave ücret talep edilmez. Bu yüzden hocamız günde en fazla bir derse gider. Önemli olan pek çok derse gidip çok para almak değil gidilen dersin öğrenciye fayda vermesidir. Ders öncesi öğretmen sakin bir yerde kahvesini içecek ne yapılacağını düşünecek ve derse hazırlıklı çıkacaktır. Bu işler bir dersten çıkıp diğerine koşmakla veya bir iki sene öncesinde öğrenci iken para kazanmak adına sahte profesyonel imajlarla insan kandırmakla olmaz. Yusuf Meral çok sevdiği edebiyatçı Ebubekir’e ders vermeye davet ettiğinde Ebubekir Hoca “kütüphanede okumadığım onca kadar kitap varken ve daha birkaç kitap yazacak kadar eğitim camiasında pişmeden nasıl özel ders veririm” demişti ve aradan yıllar geçtikten sonra kemale erdiğini düşünen Ebubekir Hoca ders vermeye ve öğrenci koçluğu yapmaya başlamıştır. İşte ODTÜ çatısında yer alan hocalar bu etik anlayışla buyur edilmeyi bekler. Herkesin özel ders vermeye soyunduğu bir arenada yıllardır eğitim ateşinde pişmiş ODTÜ grubundaki hocalar ile piyasadaki üniversite öğrencileri ile aynı kefeye koyup bir fiyat karşılaşmasına gitmeyiniz. Bilgimizle övünmeyiz, bilakis mütevaziyiz. Her işin bir ustası vardır. Çok güzel resimler yapan bir ressam bisikletinin tekerleğini tamir edemeyebilir. Kürsülerde ders veren ve kitaplar yazan bir öğretim görevlisi bizi bilgelik olarak cebinden çıkarır, lakin kendi çocuğuna matematik öğretmek konusunda bizden destek alabilmektedir. Yusuf Meral’in 20 yıldır bu sınavlar üzerine dirsek çürütmesi, kitaplar yazması, özel dersler vermesi ile hâsıl olan yapının meyvesi bir üniversite hocasından çok daha fazla olacaktır. En pahalı kolejler, en ünvanlı hocalarla bir yarış içerisinde değiliz ve onları da kötülemiyoruz. Biz özel ders konusunda profesyonel hizmeti etik çerçeve içerisinde verdiğimizi ve doğru adreste olduğunuzu belirtmek isteriz.

Özel Ders Grupları

Özel dersi kendi evinizde veriyoruz. Kendi öğrenci grubunuzu oluşturup bizden özel ders alırsanız ekonomik avantajınız olur. Grup özel dersleri talebinizi bize ulaştırın ki size en yakın bir yerde gerekirse ofis açalım.

Geleceğinizin başarılı ve mutlu olmasını temenni ederiz.

                                                      ODTÜ Özel Ders Grubu

                                                          Yusuf Meral

.

KONU-SINAV

Türkiye’de öğrencilerin statüleri birtakım sınavlarla belirlenmektedir. Sınavlarda matematik önemli bir bölümdür. Bu sınavların anatomisini en ince ayrıntılarına kadar bilen Yusuf Hoca ile hazırlanın

DETAY

BAŞARI

İnsan sahip olduklarının toplamı değil, fakat henüz gerçekleştiremediklerinin toplamıdır

DETAY

EĞİTİM KOÇLUĞU

Eğitim koçluğu; öğrencilerin güçlü kişilik özelliklerini ortaya çıkarmak, öğrenci olma kimliklerini anlamak, akademik başarılarını artırmak, gelecek hedeflerini belirlemek gibi çalışmalara profesyonel bir yaklaşımdır.

DETAY

ÇÖZÜM

Matematik Dünyasına Hoş geldiniz! Matematik dersinizin çok daha iyi olmasını mı arzuluyorsunuz? LGS, LYS ve ALES gibi sınavlarda matematik ve akıl yürütmede dereceye mi girmek istiyorsunuz? İşte tam doğru adrestesiniz.

DETAY

HOCALARIMIZ

YUSUF MERAL

Matematik, Geometri, Akıl Yürütme