HAKKIMDA

YUSUF MERAL kimdir ne yapar.matematikozeldersi.com amacı nedir ?

YUSUF MERAL

Herkesin bir başarı hikâyesi vardır. Yusuf’un hikâyesi Ilgaz Dağı’nın eteklerindeki Merzi yaylasında başlar.

“… 1978 yılı yazında Merzi yaylasında annesiyle (şehirliler babaanne der) beraber olan Yusuf bir Anadolu çadırında doğanın içinde yarınlarını çizmektedir. İlkokul 1. sınıfta kaldığından hiç kimse tembel diye Onunla oynamak istemez. Tek bir dostu vardır: Fikret Atakul. Bir gün Fikret kendisine bir kalem hediye eder ve der ki:

Fikret: “Bu küçücük kalemle yazmayı öğreneceksin. Allah’ın adıyla oku.”

Yıllar yılları kovaladı… ODTܒden mezun olan Yusuf Meral bilim adamı olma ütopyaları üzere para kazanmak, insanlara faydalı olmak adına sınava hazırlık matematik kitapları yazdı. Şehrin adamları tabiatın yetiştirdiği Yusuf Meral’i kolayca harcadı. Yazdığı kitapların önüne hukuksal setler çekildi, defalarca dolandırıldı. Şu an İstanbul’da matematik özel dersleri vermekte olan Yusuf Meral:

·        ODTÜ mezunu

·        1997 yılında lise öğrencilerine yönelik matematik ve geometri kitapları yazmaya başladı. Bu çalışma uzun yılların tecrübesi ile mayalanmış ve yayınlanabilmeme fırsatını 2017 yılında yakalayacaktır.

·        2000 yılında Alfa yayınevinin yazarı oldu. DMS, KMS, KPSS, DGS, LES türlerinden kitaplar basıldı. Bu yayınevinden çıkan bazı kitaplar 9. baskıya ulaşmıştır. Bu yayınevinden çıkan başarılı çalışmaların önünü öteden beri kesmek isteyen Ankara’daki bir yayınevi (Pe…) yazarın daha önce çıkan kitabına kazara yapılan küçük bir eklentiyi kendilerine ait olma haklı gerekçesini göstererek yazarın yıllarca oluşturduğu emek bir anda talan edildi (kitaplar piyasadan çektirildi) ve yazarın halis ütopyaları yok edildi. Durumu düzeltme adına başkaları ile yapılan kitap çalışmalarında da yazar Yusuf Meral en feci kazıkları yiyince yazarlık dünyasındaki tırmanışı tırpanlanmıştır. Yazdığı kitaplarla koskoca bir halkın ufkunu ve geleceğini yön vermiş Yusuf Meral kendi kaderine söz geçirememiştir. Yazdığı kitapların geliri ile bilim adamı olabilme ütopyası hep ileri tarihlere ertelenir ve dava eden yayınevi Yusuf Meral’den kalan pazar boşluğunu elde ederek bugün dev bir yayınevi olmuştur. Bu hadise Yusuf Meral’i özel dersler sahiline vurmuştur. Özel ders verme işi genellikle üniversite öğrencilerinin veya okul hocalarının ek gelir için başvurdukları bir gelir kaynağı iken bir yazarın nasıl oluyor da özel derse ihtiyaç duymasının cevabını yukarıdaki trajedi izah etmektedir. Tut ki, Yusuf Meral kitaplar yazarak çok zengin oldu, onun insanlara olan sevgisi, eğitime olan saygısı özel derslerle kişilere fayda verme sevgisini söndüremezdi.

·        Mercek yayınevine LES, KPSS kitapları yazdı. Bu yayınevinin Fizik, Türkçe, Sosyal Bilimler gibi hazırlık kitapların editörlüğünü üstlendi. Bu yayınevinin merhamet kanatları altında 20 yıllık göz nuru matematik çalışmaları inşallah 2017’de basılacaktır.

·        Mavi yayınevine UNI-DER setinin hazırladı.

·        Işıldak yayınevinden “Akıl Yürütme” kitabı çıktı.

·        Final Dergisi Dershanesinde matematik ve geometri derslerine girdi.

·        Final yayınevinden LES kitabı çıktı.

·        2010 yılında Altın Oran yayınevinden ALES kitabı çıktı.

·        İstanbul’da ikametgâh etmekte olup 20 yıldır matematik ve geometri üzerine özel dersler vermektedir. Yusuf hocadan alacağınız özel derslerin iş yaptığını ilk birkaç derste görebilmek mümkün, yeter ki öğrenci sabırla, özveriyle çalışabilsin.

 

 

KONU-SINAV

Türkiye’de öğrencilerin statüleri birtakım sınavlarla belirlenmektedir. Sınavlarda matematik önemli bir bölümdür. Bu sınavların anatomisini en ince ayrıntılarına kadar bilen Yusuf Hoca ile hazırlanın

DETAY

BAŞARI

İnsan sahip olduklarının toplamı değil, fakat henüz gerçekleştiremediklerinin toplamıdır

DETAY

EĞİTİM KOÇLUĞU

Eğitim koçluğu; öğrencilerin güçlü kişilik özelliklerini ortaya çıkarmak, öğrenci olma kimliklerini anlamak, akademik başarılarını artırmak, gelecek hedeflerini belirlemek gibi çalışmalara profesyonel bir yaklaşımdır.

DETAY

ÇÖZÜM

Matematik Dünyasına Hoş geldiniz! Matematik dersinizin çok daha iyi olmasını mı arzuluyorsunuz? LGS, LYS ve ALES gibi sınavlarda matematik ve akıl yürütmede dereceye mi girmek istiyorsunuz? İşte tam doğru adrestesiniz.

DETAY

HOCALARIMIZ

YUSUF MERAL

Matematik, Geometri, Akıl Yürütme